Byc Media Kurumsal Web Tasarım Ajansı

İşinize kaliteli, işinin ehli kişiler tarafından tasarlanıp uygulanmış bir web tasarımı ile başlamanız size ve firmanıza birçok yönden “+” değer kazandıracaktır...

Bir firmanın olmazsa olmazı web sitesi sadece firmanın tanıtımını yapmak amacı ile değil o firmanın prestijini gözler önüne sermek için kullanılmaktadır. Çeşitli tasarım detayları ile birlikte güzelliği ön plana çıkaran tekniklerle oluşturulan web siteleri kaliteli gözüktükleri gibi uzun süre kullanılabilme imkanı bulabilmektedir.

Kaliteli, doğru kodlanmış ve tasarlanmış website müşterilerinizin gözünde firmanızı değerli kılacak ilk bakışta diğer firmalardan bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır.

"Hedefimiz”, Kusursuz
Sonuçlar ve Başarı !

Web siteniz veya web uygulamanız güzel göründüğü kadar kullanıcı dostu olmalıdır da. Kullanıcı deneyimi ara yüzünü ön planda tutarak oluşturduğumuz tasarımlar ile müşterilerinize kolayca ulaşıp aradıklarını bulmalarını sağlayacaksınız.

Bu sonuçlara ulaşmak için uyguladığımız prensipler şunlardır;

Web Tasarım Prensipleri


Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, toplumda genel bilgi olarak "internet sitesi kurma" şeklinde tanımlansada aslında bundan çok çok daha fazlasını içermektedir. Web tasarım aslında Kullanıcı arayüzü, kullanıcı deneyimi, kurumsal kimlik, içerik, bulunabilirlik kavramlarının tamamını barındırmaktadır. içinde bulundurduğu bu önemli kavramlar bir zincirin halkaları gibidirler, halkalardan birisinin zayıflığı bütün zincirin dayanıklılığını etkiler. Bu sebeple çok ciddi biçimde ele alınmalı ve kendi alanlarında "UZMAN" birden çok uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

Web Tasarımın Amacı Nedir?

Web Tasarımın amacı, firmanızın, şahsınızın, hiztmetlerinizin veya ürünlerinizin kullancıya en net, hızlı ve doğru biçimde en ekonomik yoldan ulaşmasını sağlamak olmalıdır. Bu amaçtan uzaklaşılırsa örneğin farklı olmak adına gereksiz animasyonlar ile çok geç açılan ve yüklü bir websitesi yayınlanırsa kullanıcılar aradığını bulmakta gecikir ve web tasarımı başarısız olur.

Başarılı Web Tasarım İçin Önce “Etkili Tasarım” !

Etkili olmayan bir web sitesinden başarılı olmasını bekleyemezsiniz. Bu nedenle başarının ilk şartı, olmazsa olmazı etki yaratmaktır. Söyle bir düşünsenize yarattıkları etkiye tepki olarak başarı ile karşılaşan bir sürü örnek uygulama vardır önünüzde. Tabi doğru etkiyi yaratmak şartı ile…

Ne kadar güzel o kadar başarılı !

Her platformda güzel görünmenin keyfini BYC Media ayrıcalığı ile yaşayın!

Amacı güzellik ve estetik görünüm olmalı fakat, kargaşadan da kaçınmalı bir web sitesi. İşte tam bu ince çizgiyi yakalamak tasarımlarda çok önemlidir. Çoğu zaman güzel olması için uğraşılan bir tasarımın sadelikten uzaklaşması ve estetiğini kaybetmesi kaçınılmazdır. Zaten başarısızlığı da buradan kaynaklanmaktadır.

Hedefimiz güzellik ve sadeliğin birleştiği o ince çizgide tasarımlarımızı müşterilerimiz ile buluşturmak ve başarıya bu şekilde ulaşmaktır.

İyi bir web sitesinde aranan özellikler nelerdir?

Akıllara gelen bir diğer soru ise budur? İyi bir web sitesi hızlı açılmalı kullanıcılarını doğru bilgiye hızlı bir şekilde yönlendirmeli, kullanıcıları doğru bilgiye yönlendirdikten sonra ise hemen siteden çıkmalarını engellemelidir. Yani kısacası kullanıcılarının doğru zamanda doğru yerde olmalarını sağlamalıdır. Hayatta böyle değil midir zaten doğru zamanda doğru yerde olmaya çalışmak için geçen günler toplamı!

İyi bir web tasarımda olması gereken günümüzün olmazsa olmazı bir diğer özellik ise bütün cihazlarda uyumlu ve güzel görünebilmesidir. Bu şekilde tasarlanmış ve uygulanmış olan siteler de görünümden kaynaklı kullanıcı kayıplarının önüne geçilecektir.

Neden web sitesine iyi bir bütçe ayırmalısınız?

Günümüzde rekabetin her sektörde arttığı görülmekte ve rekabette ön planda olamayan yani ayak uyduramayan firmaların ise silindiği görülmektedir. Bunun bilincinde olan büyük firmaların ise özellikle etkili reklam yapmanın en iyi yolu olan web tasarıma ciddi bütçeler ayırdığı ve tabi ki bu yatırımında karşılığını aldığı görülmekte. Gelişen zamanın teknolojisine ayak uydurmak için ise web sitelerini sürekli güncel tutmak ve yeniliklere uygun hale getirmek gerekmektedir. Hatta bu durum kaçınılmazdır.

Doğru Bütçe İle Doğru Hedef Kitlenize Ulaşın!

Bazı firmalar web tasarım ve yazılım ile ilgili bütçelerini kısmaktadırlar ama sonuç olarak müşterileriniz ilk baktığı mecra web sitenizdir ve her firma için çok önemlidir. Web tasarım hizmeti alırken bütçe optimizasyonuna dikkat edilmeli özensiz kopya içerik ve tema ile web sitesi hazırlayan firmalardan kaçınılmalıdır. Bu şekilde bir yatırımın sonucu hüsran olacağı gibi daha sonrasında hizmet alan firmanın zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Bu tarz kayıpların önüne geçmek için web tasarım hizmetinin gerçekten bu konuda profesyonelleşmiş deneyimli firmalardan alınması gerekmektedir.

Referanslarımız